Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

3 kroki do leasingu

Według ostatnich statystyk popularność leasingu w Polsce stale się powiększa. W 2012 roku przykładowo odnotowano 2,7% wzrost liczby produktów, które zostały sfinansowane właśnie przez leasing. Spowodowane jest to faktem, iż dzięki temu modelowi płatniczemu firmy mogą zachować większą płynność i stabilność finansową. Łatwiej jest także go osiągnąć, aniżeli kredyt. Co także istotne, większość wniosków zwykle jest rozpatrywana w sposób pozytywny dla wnioskodawcy.

Leasing przynosi firmie wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest fakt, że jest dużo łatwiej osiągalny od kredytu. Pozwala także zwiększyć płynność finansową danego przedsiębiorstwa, ponieważ nie wydaje w jednym momencie dużej sumy pieniężnej i ponosi tylko opłatę leasingową. Drugi, także ważnym faktem jest to, że korzystanie z leasingu jest bardzo proste i może być zawarte w trzech krokach.

Krok 1:

Wybranie dostawcy, rzeczy dotyczącej leasingu, a także jego rodzaju.

Na początku należy wybrać partnera biznesowego. Rynek chętnie otwiera się na małe i średnie przedsiębiorstwa. Następnie powinno się wybrać produkt, który chcielibyśmy posiąść. Może to być niemalże wszystko, od mebli, poprzez maszyny produkcyjne, urządzenia i wyposażenie biurowe, czy samochody. Te ostatnie stanowią najczęstszy powód do korzystania z leasingu. Najważniejszą przyczyną

Krok 2: 

Złożenie dokumentów

Niezbędnymi dokumentami są: wniosek, dane finansowe z funkcjonowania firmy oraz dane rejestracyjne. Ważne także, aby wartość przedmiotu wynosiła ponad 1000 euro. Nawet, gdy nie spełniamy warunku wartości, zawsze warto spróbować złożyć wniosek, ponieważ wnioskodawca nie ponosi żadnych kosztów związanych ze składaniem wniosku.

Krok 3:

Zweryfikowanie dokumentów biorcy i podpisanie umowy

Pełna weryfikacja dokumentów zwykle nie trwa dłużej niż kilka dni. Kiedy wszystko jest prawidłowe, następuje proces spisania umowy. Umowa leasingowa jest prostsza od umowy kredytowej, przez co jej spisanie trwa znacznie krócej.

Leave A Comment