Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

Czy warto skorzystać z wypożyczalni samochodów?

Posiadanie własnego samochodu jest bardzo wygodne jednakże trzeba liczyć się z niemałymi kosztami za jego utrzymanie i korzystanie. Dla niektórych alternatywą jest korzystanie z wypożyczalni samochodów. Czy warto?

Każdy właściciel samochodu zobowiązany jest do wykupienia podstawowego ubezpieczenia OC oraz wykonywania niezbędnych napraw na własny koszt. W przypadku skorzystania z wypożyczalni samochodu, najczęściej wszelkie koszta z tym związane są pokrywane przez firmę. Do właściciela należy tylko opłacanie stałej kwoty wynajmu oraz uzupełniania paliwa wedle indywidualnego zapotrzebowania. Jeżeli podczas użytkowania wypożyczonego samochodu zdarzy się jakaś stłuczka lub kradzież należy niezwłocznie powiadomić o tym wypożyczalnię, która zwróci się do firmy ubezpieczeniowej. Jeżeli natomiast wystąpi usterka, samochód nie będzie w pełni sprawny wszelkie naprawy leżą po stronie wypożyczalni samochodowej. W tym czasie wynajmującemu należy się auto zastępcze na czas serwisowania, aby mógł nieprzerwanie korzystać z płaconego wynajmu. Minusem wypożyczania auta jest fakt, że po okresie wynajmu samochód nie jest własnością i trzeba go oddać. Są również określone regulaminem zasady jego użytkowania, do których trzeba się dostosować. Korzystanie z samochodu wypożyczonego w żaden sposób nie nalicza kierowcy lat bezwypadkowej jazdy, która mogłaby obniżyć cenę ubezpieczenia.

Pomimo pewnych ograniczeń związanych z wypożyczeniem samochodu, jest również wiele plusów, które za tym przemawiają a o których wspominaliśmy wyżej. Wypożyczanie auta jest więc opłacalne i warto z tego skorzystać.

Leave A Comment