Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

Dlaczego kochamy stare samochody?

Samochody pasjonowały ludzi od zawsze. Kiedyś mniej popularne były oznaką bogactwa. Ich właściciele cieszyli się poważaniem, czasem sławą. Spokojnie przemierzały drogi nie tłocząc się na wybrukowanych jezdniach…

W obecnych czasach samochód jest czymś oczywistym. Prawie każda rodzina posiada własne cztery kółka. Często też bywa, że młodzi ludzie świeżo po zdaniu egzaminu na prawo jazdy dostają swoje własne auto. Samochód stał się czymś zwyczajnym, codziennym.

Taka popularyzacja tych pojazdów sprawiła, że część społeczeństwa pragnie się wyróżnić. Wyjść z kanonu obecnych modeli, czy marek. Nie raz idąc chodnikiem naszą uwagę przykuwa srebrna syrenka, czy bmw z lat 70. Dlaczego właściciel starego samochodu jeździ właśnie nim? Dlaczego tak o niego dba? Dlaczego przemierza setki kilometrów, by znaleźć nieprodukowaną już część do silnika? Skąd taka miłość do starych aut?

Część kierowców twierdzi, że samochód można porównać do kobiety. Najlepiej skanuje kiedy trzeba się postarać, by go zdobyć. Najprościej iść do salonu i kupić nowe, pachnące autko. Ale zupełnie inaczej będzie się prowadzić własnoręcznie skompletowany wóz. Nie straszne są częste awarie starych samochodów. Ich prosta konstrukcja pozwala na drobne naprawy w każdym miejscu. Moment w którym wkładamy kluczyki do stacyjki i odpalamy nasze marzenie jest bezcenny.

Bywa, że dla ludzi stare samochody to powrót do dzieciństwa. Ryk silnika starego mercedesa, zupełnie takiego jak mieli rodzice, kojarzy się z dzieciństwem, pierwszymi wakacjami. Starsze samochody posiadają duszę i prostą sylwetkę. Według niektórych są solidniej wykonane niż współczesne pojazdy.

Podsumowując, ile ludzi tyle wizji idealnego samochodu. Część z nich stawia na stare modele i kiedy wsiadają za kółko takiego pojazdu nie raz zakręci się im łezka wzruszenia w oku.

Leave A Comment