Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
1 comments

Jak przygotować auto do zimy?

Późna jesień to ostatni dzwonek do przygotowywania swojego samochodu do zimy. Wykonanie prostych czynności pozwoli nam uniknąć wielu problemów, między innymi z rozruchem silnika czy przymarzniętymi do uszczelek drzwiami. Zaoszczędzi nam również dużo czasu, stresu i pieniędzy oraz wpłynie na nasze bezpieczeństwo na drodze.

Na początku warto umyć auto i uzupełnić wszystkie ubytki lakieru, zabezpieczyć nadwozie woskiem lub innym ochronnym środkiem pielęgnującym. Należy zainwestować w odmrażacz do zamków oraz posmarować uszczelki w klapie bagażnika i drzwiach specjalnym środkiem pielęgnującym zapobiegającym przymarzaniu uszczelek i ich uszkodzeniu podczas otwierania samochodu.
Najważniejszą i najbardziej oczywistą czynnością jest wymiana opon z letnich na zimowe, ale to dopiero, gdy temperatura spada w ciągu dnia do minus 7 stopni.

Koniecznie należy zadbać o akumulator i alternator – nieumiejętne obchodzenie się z akumulatorem może być niebezpieczne. Przed zimą warto zlecić warsztatowi test akumulatora i alternatora odpowiednimi urządzeniami.
Równie ważnym elementem jest sprawdzenie stanu rozkładu sił hamowania oraz rozkład sił na poszczególne koła oraz sprawdzenie temperatury zamarzania płynu chłodniczego i w razie takiej potrzeby wymienić go na nowy.

One Comment

Leave A Comment