Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
1 comments

Jak przygotować motor do nocnej jazdy?

Prędzej, czy później każdy zmotoryzowany doświadczy sytuacji, w której będzie musiał pokonać trasę nocą. Jak wiemy, potencjalnych zagrożeń jest więcej, co sprawia, ze jazda jest dużo trudniejsza i wymaga odpowiedniego skupienia umiejętności, a przede wszystkim prawidłowego przygotowania sprzętu do takiej podróży.

Warto zacząć od kasku, a konkretniej szybki. Jeśli posiada liczne zarysowania, może to powodować załamania światła, co oczywiście może doprowadzić do tragedii. Przydać się może także dostosowany ubiór pod temperaturę powietrza i warunki atmosferyczne. Gdy jesteśmy już przygotowani pod względem ubioru, dobrze jest sprawdzić, czy światła i reflektory są na odpowiedniej wysokości, by móc w prawidłowy sposób oświetlać drogę podczas jazdy. Oczywiście należy także zadbać o ich odpowiednią czystość i ogólną sprawność.

Spełniając powyższe kryteria możemy wyruszyć na drogę. Prowadząc motor trzeba przede wszystkim pamiętać o dostosowywaniu prędkości do panujących warunków, uwzględniając w tym głównie wolniejsza jazdę. Jak wiemy widoczność jest bardzo ograniczona, dlatego warto zwracać uwagę na pieszych, rowerzystów oraz zna terenach zielonych – zwierzynę leśną. Warto zawsze także zachowywać większy, niż podczas dziennej jazdy odstęp od znajdującego się przed nami pojazdu, głównie ze względów bezpieczeństwa, ale także faktu, że w motocyklach światła umieszczone są nieco wyżej, przez co podjeżdżając zbyt blisko możemy oślepiać pojazd, za którym się poruszamy.

One Comment

Leave A Comment