Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

Jak wybrać ubezpieczenie OC?

O tym, jak niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia OC nie trzeba nikomu przypominać. Warto wspomnieć, że obowiązuje ono każdego kierowcę, a jego brak jest karany mandatem. Oczywiście większą stratą jest brak pokrycia szkód w razie spowodowania przez nas wypadku, co obliguje nas do zapłaty poszkodowanemu z własnej kieszeni.

Przy wyborze ubezpieczenia OC pierwszym, najważniejszym i najczęściej branym pod uwagę aspektem jest z pewnością jego cena. Oferowany zakres możliwości jest zazwyczaj podobny, lub nawet taki jak wśród różnych ubezpieczycieli. Warto jednak zwracać uwagę na różne szczegóły, które mogą wyróżniać daną ofertę spośród innych. Dobrze jest zawsze sprawdzić, czy dana firma dodaje do ubezpieczenia pakiet miniassistance (jest to pomoc w razie wypadku dla sprawcy i poszkodowanego). Dobrze jest sprawdzić, czy ubezpieczyciel oferuje bezpłatne otrzymanie Zielonej Karty. W razie częstych wyjazdów za granicę powinno się sprawdzić, czy firma, którą wybraliśmy jest rozpoznawalna w Europie/89na świecie i ma swoje oddziały w różnych krajach. Pozwala to na łatwiejsze i sprawniejsze załatwienie wszelkich formalności. Firmy ubezpieczeniowe często w walce o klienta prześcigają się w proponowaniu dodatkowych usług, czy odpowiednich zniżkach za bezszkodową jazdę.

Wybór spośród ogromnej liczby ofert może być trudny. Na szczęście zwracając uwagę na przedstawione w artykule cechy i porady dotyczące wyboru dobrej oferty powinno zdecydowanie uprościć całą procedurę. W internecie znajduje się bardzo duża liczba stron umożliwiających porównywanie ofert ubezpieczeń, co pozwala na wybór najbardziej odpowiedniej oferty dla siebie.

Leave A Comment