Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

Kradzież paliwa

Choć ceny paliw w ostatnim czasie spadły, nadal zdarzają się kradzieże na stacjach benzynowych. Co ciekawe, niektórzy robią to dla.. adrenaliny!

W samej Łodzi policja odnotowała kilkadziesiąt przypadków kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Okazało się, że stoi za nimi jedna osoba, która w dodatku nie ma żadnych problemów finansowych. Co ciekawe, mężczyzna praktykował to już od maja 2014 roku i dopiero teraz wpadł w ręce funkcjonariuszy, Był bardzo zaskoczony ich wizytą w swoim domu, ponieważ do tej pory udawało mu się unikać kary. Zwykle podjeżdżał na stację, tankował paliwo do auta lub kanistra, następnie zmieniał tablice rejestracyjne (których miał 4), zakrywał naklejkę kontrolną i odjeżdżał. Zapytany o powód stwierdził, ze brakowało mu adrenaliny. Zatrzymany nie miał żadnych problemów finansowych więc powód takiego zachowania jest niecodzienny.

Choć wielu z nas pamięta jeszcze czasy, gdy paliwo kosztowało “grosze” oraz te nieprzyjemne uczucie, gdy jego koszt drastycznie wzrastał, to możemy teraz mówić o względnym unormowaniu cen. W internecie, jako ciekawostkę, można znaleźć sposoby na kradzież paliwa, jednak zdecydowanie nie warto z nich korzystać w rzeczywistości, ponieważ konsekwencje mogą być nieprzyjemne i zupełnie nieopłacalne. Jak widać z powyższej historii złodzieja paliwa – prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw a do drzwi zapuka policja, aby ukarać winowajcę i odzyskać utracone pieniądze. W tym wypadku było to aż ponad 44 tysięcy złotych!

Leave A Comment