Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

Na majówkę samochodem

Dłuższy weekend majowy to czas, w którym chyba każdy marzy, aby gdzieś wyjechać i odpocząć od codzienności. Większość osób, jako środek transportu, wybiera swój własny samochód. Co należy zrobić i czego dopilnować, aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności i cieszyć się majówkową podróżą?

 

Załóżmy, że spakowałeś wszystkie torby do bagażnika, rodzina na tylnym siedzeniu czeka już niecierpliwie na wymarzony wypoczynek i ruszacie. W połowie trasy samochód odmawia posłuszeństwa i tracicie cenne godziny na przymusowym postoju. Zaglądasz pod maskę, wzywasz pomoc drogową .. Koszmar? Nie dopuść do tego. Najlepiej poświęć dziś chwilę czasu na sprawdzenie, w jakim stanie technicznym jest Twoje auto i czy posiada niezbedne wypsoażenie. Możesz zrobić to sam lub odwiedzić w tym celu fachowca. Przy okazji zwróć też uwagę na aktualność Twojej polisy ubezpieczeniowej. Nierzadko zdarza się, że człowiek zapomina o takich rzeczach, a skutki tego mogą być nieprzyjemne. Na koniec upewnij się, że zabrałeś ze sobą inne ważne dokumenty: prawo jazdy, dowód rejestracyjny. Po drodze policja może Cię skontrolować w ramach akcji „Majowy Weekend”.

 

Stacje benzynowe są wszędzie, jednak dla własnego komfortu zatankuj samochód do pełna przed samym wyjazdem. Nie będziesz musiał przejmować się migającą kontrolką oraz wydawać pieniędzy na droższe paliwo z najbliższej stacji, przy której skończą Ci się zapasy. O wiele lepiej jest zatankować wcześniej na znajomej stacji, sprzedającej paliwo sprawdzonej jakości i w dobrej cenie.

 

Sprawdź dokładnie zaplanowany dojazd na miejsce wypoczynku. Jeżeli jest to główna trasa, najczęściej uczęszczana, musisz liczyć się z perspektywą zakorkowanych dróg. W trakcie może się również okazać, że odbywają się roboty drogowe i zmuszony będziesz krążyć objazdami. Warto zajrzeć ponownie na mapę i znaleźć dla spokoju jeszcze inne rozwiązania. Być może nowa trasa wyda się dłuższa, jednak dotrzesz nią szybciej na miejsce wypoczynku niż stojąc w korkach ulicznych. W ten sposób zaoszczędzisz też na benzynie i własnych nerwach.

 

Dokąd udać się na weekend majowy? Obiekty turystyczne przyciągają swoimi ofertami w różne ciekawe zakątki. Tatry, Beskidy, Kaszuby, nadmorskie miejscowości oraz wiele wiele pięknych miast w Polsce czekają na swoich turystów. Niektórzy planują również wycieczki poza granicami kraju. A Ty gdzie masz zamiar spędzić swój długi weekend?

Leave A Comment