Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

Otwarcie sezonu motocyklowego 2015

Wraz z nadejściem wiosny i poprawą pogody nadeszło również wielkie otwarcie sezonu motocyklowego 2015. Pasjonaci motocyklów, pochodzący z różnych zakątków Polski, przyjechali do Częstochowy na XII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, aby wspólnie uczcić ten dzień otwarcia, a także poświęcić swoje pojazdy i pomodlić się za bezpieczny sezon. Cała impreza odbyła się 19 kwietnia 2015 r. na Jasnej Górze.

Otwarcie sezonu motocyklowego jest coroczną okazją do spotkania się w jednym miejscu ludzi podzielających wspólną pasję i zamiłowanie do motocykli. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny. W tym roku na zlocie pojawiło się około 30 tysięcy motocykli, podobnie jak w roku zeszłym. Organizatorem dwunastego już zlotu jest Stowarzyszenie „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” z prezesem Wiktorem Węgrzynem na czele. O godzinie 12:00 odbyła się główna część uroczystości, czyli msza święta prowadzona przez abp Tadeusza Kondrusiewicza. Zakończyła się ona błogosławieństwem bezpiecznej i bezwypadkowej jazdy na drodze oraz Aktem Zawierzenia motocyklistów Matce Bożej. Podczas uroczystości nastąpiło również poświęcenie motocykli. XII zlot motocyklowy był pewnego rodzaju potwierdzeniem solidarności z motocyklistami z całego świata oraz zapewnieniem dla nich bezpieczeństwa i gościnności na polskich drogach. Poza mszą i święceniami prowadzona była również charytatywna akcja związana ze zbiórką zabawek dla dzieci z domów dziecka.

 

Tydzień wcześniej odbył się zlot Częstochowskiego Towarzystwa Cyklistów i Motocyklistów, będący alternatywą zlotu z 19 kwietnia. Frekwencja okazała się trochę niższa jednak motywem przewodnim również była integracja środowiska motocyklowego i wspólne wkroczenie w nowy sezon.

 

Pogoda i atmosfera dopisały w tym roku na zlocie w Częstochowie. Sezon motocyklowy został uroczyście otwarty i życzymy, aby każdemu przemijał on głównie pod znakiem bezpieczeństwa na drodze.

Leave A Comment