Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

Samochód sportowy czy rodzinny

Przychodzi taki moment w życiu człowieka, gdy staje przed wyborem kupna kolejnego samochodu i jego kolor czy marka nie jest już główną wytyczną. Czy to już czas, aby wybrać samochód rodzinny?

Samochody sportowe cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród ludzi młodych. Doskonale nadają się do szybkiej jazdy i dobrze się prezentują, jednak posiadają jedną wadę – nie zawsze jest w nich miejsce na dziecięcy fotelik. A już na pewno nie starczy miejsca dla dziecka, żony i psa. Często zużywają dużo benzyny i nie ma mowy o oszczędnościach a szybka brawurowa jazda z maluchem w foteliku jest zdecydowanie niewskazana. Kiedy więc czas na przesiadanie się ze sportowego samochodu do rodzinnego? Z pewnością gdy jesteśmy już w stałym związku i planujemy wspólne założenie rodziny lub wręcz faktycznie dążymy do tego bądź pojawiło się na świecie pierwsze dziecko, warto rozejrzeć się za wygodnym i bezpiecznym środkiem transportu. Priorytetem nie będzie już jak największa liczba koni pod maską, lecz przestrzenność i systemy bezpieczeństwa. Zapewne ciężko będzie rozstać się z dotychczasowym stylem jazdy i mocą sportowego auta, jednakże wiele samochodów na rynku proponuje obecnie pośrednie rozwiązania łącząc w sobie zarówno rodzinną wygodę i przestrzenność, jak i sportową dynamikę. Samochód rodzinny wcale nie musi oznaczać pokaźnego vana. Może być również elegancki i subtelny z dyskretnym schowkiem na walizki z rodzinnych wakacji.

Gdy na świecie pojawia się dziecko, wiele zmienia się w naszym otoczeniu. Jeśli zmiany wymaga również auto, warto zadbać o to, by przy jego funkcjonalności miało w sobie również coś, co nas pociąga. Łatwiej będzie wtedy zrezygnować ze sportowych funkcji zachowując przy tym odrobinę naszej pasji.

Leave A Comment