Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

Ubezpieczenie Car Assistance

Aktualnie każdego kierowcę obowiązuje wykupienie podstawowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). W przypadku wyrządzenia jakiejkolwiek szkody na drodze, to ubezpieczyciel zajmuje się sprawami wypłacania odszkodowań. Istnieją również ubezpieczenia nieobowiązkowe, do których należy Ubezpieczenie Car Assistance. Nie jest to tania usługa, jednak przynosi zdecydowane korzyści. Czy warto się na nią zdecydować?

Ubezpieczenie Car Assistance obejmuje pomoc przede wszystkim w przypadkach wypadku auta, jego kradzieży lub awarii, która uniemożliwia dalsze, bezpieczne i zgodne z przepisami, przemieszczanie się pojazdu. Dodatkowo niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują pomoc w takich przypadkach, jak: rozładowanie akumulatora, wszelkiego rodzaju awarie, np. awaria alarmu, wycieraczek, oświetlenia, pasów bezpieczeństwa itp, pęknięcie lub stłuczenie szyb, zgubienie bądź zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie, unieruchomienie pojazdu z powodu braku paliwa, zatankowania niewłaściwego rodzaju paliwa lub jego zamarznięcia. Planując zakup polisy należy zatem dobrze zapoznać się z jej warunkami, ponieważ, w zależności od firmy ubezpieczeniowej, różne sytuacje na drodze mogą być powodem do skorzystania z pomocy ubezpieczyciela. Warto wiedzieć jakie.

Posiadając wykupione Ubezpieczenie Car Assistance można otrzymać pomoc zarówno w zakresie holowania, jak i jedynie uzyskiwania informacji. Holowanie odbywa się po wypadku lub awarii, w określonej odległości od miejsca zamieszkania ubezpieczonego. Ubezpieczyciel pokrywa koszta parkowania holowanego pojazdu na parkingu strzeżonym, a także koszta naprawy samochodu na miejscu awarii. Uzyskiwanie informacji, które wchodzi w skład świadczeń, odbywa się na zasadzie telefonicznej rozmowy w sytuacji wystąpienia szkody oraz telefonicznej pomocy tłumacza, jeśli szkoda wydarzyła się poza granicami kraju. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jaki jest zakres terytorialny ubezpiecznia, czy obejmuje tylko pomoc krajową czy też zagraniczną oraz ilość kilometrów od miejsca zamieszkania.

Przed podpisaniem umowy z konkretną firmą ubezpieczeniową warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami tego, co ma nam ona do zaoferowania i w jakiej cenie. W jakim zakresie pomoc uzyskamy, a w jakim nas ona nie obejmuje. Szukając doskonałej oferty powinniśmy wiedzieć czego oczekujemy, co może nam się przydać a przede wszystkim – czy na prawdę potrzebujemy takiej polisy. W tym celu wspomóc się można na przykład porównywarką finansową. Z reguły nie opłaca się dodatkowe ubezpieczanie samochodów starych bądź tanich. Czy zatem warto korzystać z rozszerzonego ubezpieczenia? Wymienione zalety wskazują na to, że tak, jednak jest to indywidualna sprawa każdego kierowcy.

Leave A Comment