Motoryzacja Moja Pasja

Pierwszego samochodu i pierwszej kobiety nigdy nie zapomnisz
0 comments

Ubezpieczenie samochodu za granicą

Planując wyjazd własnym samochodem za granicę, jest wiele rzeczy, o które należy wcześniej zadbać. Podstawowymi są przegląd techniczny, zatankowanie auta do pełna, sprawdzenie aktualności niezbędnych dokumentów i wyznaczenie sobie najlepszej trasy. A co z ubezpieczeniem?

 

Pomimo jak najlepszego przygotowania nie jesteśmy w stanie uchronić się przed zdarzeniami losowymi, które mogą nas spotkać na drodze. Dlatego właśnie warto ubezpieczyć swój samochód, szczególnie planując dalszą podróż poza granicami kraju. Załatwianie takich spraw „na miejscu”, w trakcie zaistnienia nieprzyjemnej sytuacji, może być bardzo skomplikowane, choćby ze względu na nadmierne emocje czy barierę językową. Warto zatem poświęcić na to czas jeszcze przed wyjazdem.

 

W pierwszej kolejności pamiętajmy o OC. Na szczęście w wielu krajach, zwłaszcza krajach Unii Europejskiej, obowiązuje OC wystawione przez polskiego ubezpieczyciela. Nie ma zatem potrzeby wykupywania innych zabezpieczeń tego typu. Inaczej wygląda sprawa z ubezpieczeniem AC. Nie jest ono obowiązkowe, jednak może się bardzo przydać za granicą, w razie gdyby wystąpiły nieprzewidziane okoliczności związane z kolizjami na drodze.

 

Ubezpieczenia Autocasco mogą wystepować w różnych wariantach, zależnie od oferty danego ubezpieczyciela. Podstawowy obejmuje drobne szkody, takie jak stłuczki lub celowe zniszczenia przez osoby trzecie. Można również skorzystać z ubezpieczenia AC, które obejmuje większe szkody, jak poważne wypadki i uszkodzenia auta. Pomoc ubezpieczyciela polga głównie na tym, że pokrywa on koszta naprawy, nawet jeśli do wypadku doszło z naszej winy. Który wariant wybrać? Tak naprawdę zależy to indywidualnie od sytuacji, jednak w przypadku zagranicznych podróży klienci najczęściej wybierają opcje rozszerzone ze względu na większe bezpieczeństwo i ochronę oraz zawyżone ryzyko rzeczywistego wystąpienia szkód różnego typu. Często korzystają też z opcji ubezpieczenia od kradzieży, ponieważ poziom tego rodzaju przestępstw jest dość wysoki w wielu krajach a konsekwencje tego – bardzo nieprzyjemne. Ponadto przydać może się również Ubezpieczenie Assistance. Zapewnia ono pomoc mechanika o każdej porze i w awariach różnego typu, a także porady konsultantów, którzy zorganizują odpowiednie wsparcie.

 

Każdy chciałby, aby jego podróż przebiegała szybko i bez komplikacji, dlatego przed wyjazdem należy zrobić wszystko, aby tak właśnie było. Wykupienie dobrego ubezpieczenia, może zapewnić bezpieczeństwo i spokojną głowę podczas wyjazdu za granicę własnym samochodem. Warto więc jak najszybciej przejrzeć oferty firm ubezpieczeniowych i w dalszej kolejności juz tylko cieszyć się czekającą nas podróżą.

 

 

Leave A Comment